08.11.20

 


        Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

22.10.20

 


     23 жовтня 1943 року над містом замайорів Прапор Перемоги! Мелітополь був звільнений від гітлерівських окупантів.

   Дорогою ціною дісталася Перемога. У визволенні міста взяли участь 69 військових з’єднань. У ході Мелітопольської операції було знищено 78 тис і взято в полон понад 13тис. гітлерівських солдатів і офіцерів. Знищено понад 800 танків і самохідних гармат.

    За подвиги, здійснені в ході Мелітопольської операції, 87 бійців і командирів удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Імена 12-ти солдатів і офіцерів, уродженців Мелітополя, навічно занесені в книгу Параду Перемоги! Іменами загиблих героїв названі вулиці нашого міста.

     Все далі відлуння Другої світової війни, але мелітопольці пам’ятають своїх визволителів.

22.09.20





         Святкові заходи пройдутьуть в кожному районі міста. З загальноміських заходів городянам будуть доступні традиційні ярмарки промислових і сільгосптоварів, фудкорти в парку ім. Горького, богатирські ігри. Не обійдеться і без музичного супроводу – для молоді в парку влаштують концерт, а меломанів порадує симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії.

      Завершиться святкування Дня міста феєрверком, який запустять традиційно біля парку ім. Горького.

31.08.20

 

      Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.  Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

02.05.20

3 травня – День Сонця




     Сонце є найближчою до Землі зіркою, всі інші розташовані на більшій відстані від нашої планети. Земля, як відомо, обертається навколо Сонця. Сонце нам необхідно, без світла ми не змогли б жити.
Сонце є для нашої планети найпотужнішим джерелом космічної енергії. Воно дає нам світло і тепло, які необхідні не тільки людям, але також рослинам і тваринам. Потрібно зазначити, що без сонця у нас не було б повітря і води. Адже тоді повітря перетворився б на рідкий азотний океан, води б замерзли, а суша обмерзла. Наша планета виникла близько сонця і життя на ній зародилася теж багато в чому завдяки йому.
Сонце дає людям відновлювану енергію, яку легко використовувати. Крім того, така енергія не утворює токсичних і радіоактивних відходів.

Історія свята "День сонця"

Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) в 1994 році вирішило створити це свято. Це було зроблено з метою привернення уваги суспільства до можливостей використання поновлюваних джерел енергії.
В цей день по всій Європі організовуються заходи різного роду, які спрямовані на демонстрацію можливостей сонячної енергії.
Дуже важливо, що, забираючи частину сонячної енергії, ми не принесли серйозних змін в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні виробляється велика кількість різних товарів, що працюють на сонячних батареях. Адже цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання отруйної палива.
День Сонця сприяє поширенню інформації та обміну досвідом між різними країнами та містами.


01.05.20

  1 Травня - День праці


    Сьогодні в Україні та ще більше ніж в 140 країнах світу відзначається міжнародне свято День праці. Історія свята пов'язана з подіями, які відбулися в Америці в 1886 році. 1 травня робітники Чикаго вийшли на страйк, вимагаючи встановлення 8-годинного робочого дня. При силовому розгоні демонстрантів 4 людини загинули. На згадку про ці події в 1889 році на конгессі в Парижі було прийнято рішення оголосити 1 травня Міжнародним днем ​​солідарності трудящих. Для українців 1 травня - офіційний вихідний.

25.04.20

26 квітня. День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф


     Чорнобильська катастрофа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України (у той час — Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
      У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.

22.04.20


23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

    

       23 квітня - доленосна для світової літератури дата. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також померли такі літературні велетні, як Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Тому природно, що саме цей день, за пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, був обраний Генеральною конференцією ЮНЕСКО Всесвітнім днем книги, а за пропозицією Російської Федерації у формулювання було додано і авторське право.
     Таким чином, починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. 

21.04.20

 22 квітня – Міжнародний день Землі

            Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
           Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Цей день стали називати Денем Дерева. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. У цей день 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їхні викладачі, вперше організували проведення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні.
           Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660 кв. м, який символізує єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликає ставитися з повагою до оточуючого нас світу.

18.04.20


  19 квітня  Великдень

Великдень 2020 – дата святкування / фото: archidea.com.ua 

      Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – свято зі свят і торжество всіх торжеств. З усіх великих християнських свят церковного року воно найбільш давнє, урочисте й радісне. 
      Великдень символізує перемогу над смертю Ісуса Христа, котрий прийняв смерть за гріхи людей і спасіння людського роду від страшних бід. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь та з великим трепетом. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харчуванні та інших задоволеннях, аби очиститися й гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.



17.04.20

   18 квітня -  Міжнародний день

 пам’яток та історичних місць


Міжнародний день пам’яток та історичних місць
Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.
В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлен відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

11.04.20

12 квітня  - Всесвітній день авіації та космонавтики



      За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
      У нашій державі цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України», відповідно до Указу Президента України від 13 березня 1997 року.
      А у 2011 році, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

10.04.20



        В цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах.

    Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”.

   Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені.

    В цей день Україна разом з цілим світом вклоняється людям, які пройшли через пекло фашистських концтаборів. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.



06.04.20




     Кожного року в країнах, що входять до Всесвітньої організації охорони здоров’я, 7 квітня відзначається День здоров’я.
     Свято покликане привернути суспільну увагу до актуальної проблеми сучасності — здоров’ю. Незважаючи на те, що цей день не є офіційним вихідним, в усьому світі щороку 7 квітня проходять різні заходи, присвячені пропаганді здорового способу життя. Кожен рік кампанія відбувається під певним девізом, який розкриває одну з найбільш нагальних проблем.
 Історія 
     Вперше святкування пройшли 22 липня 1948 року, але починаючи з 1950 року дата була перенесена на 7 квітня — в цей день набув чинності Статут ВООЗ і в організацію вступили 194 країни. Свято носить статус міжнародного і святкується на території країн-членів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

05.04.20

6 квітня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МУЛЬТФІЛЬМІВ

    В 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів. Перший же мультик був створений у 1906 році засновниками кінематографічного об'єднання «Вітаграф». Тему історії мультиплікації і її вплив на розвиток дитячого організму досліджували наші журналісти.

01.04.20



                  


   2 квітня  - Міжнародний День дитячої книги







    Щороку – 2 квітня, в день народження великого казкаря Г. К. Андерсена, весь світ відмічає   Міжнародний День дитячої книги (ICBD).  
           Це свято з’явилося за ініціативи видатної діячки світової літератури для дітей Елли Лепман - організатора Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY). Сьогодні це найавторитетніша організація в світі, яка об’єднує письменників, художників, літературознавців та бібліотекарів більше 60 країн світу. У 1967 році Е. Лепман домоглася, щоб рішенням ЮНЕСКО 2 квітня – день народження Г. К. Андерсена - став Міжнародним Днем дитячої книги. Тим самим підкреслила величезне значення письменника та роль дитячої книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь земної кулі.

31.03.20



1 квітня – День сміху.

 Історія свята для дітей.

    
  Перше квітня – дуже незвичайне свято. Але багато хто любить його. Саме в цей день можна жартувати, розігрувати друзів і навіть батьків. Ігнорувати це свято неможливо. Обов’язково знайдеться жартівник. Тому будьте уважні! Адже навіть найсерйозніші дорослі в цей день стають дітьми і захоплюються грою.



Коли ж і як з’явилося це свято?
    Багато років тому Новий рік святкували навесні. Найвеселіше свято проходило якраз 1 квітня. Але ось французький король наказав святкувати Новий рік 1 січня. Багато підданих не послухалися, тому що звикли святкувати його 1 квітня.
     Тоді над ними почали сміятися, жартувати і називати їх «першоквітневими дурнями». А подарунки дарували порожні – у великій упаковці зазвичай не було нічого або була якась дрібниця.
      Така ж історія сталася в Англії і Шотландії. А в інші країни, кажуть, це свято прийшло під знайомою нам назвою – День сміху.
     Ще існує така історія. Жив імператор Костянтин. І були у нього блазні, які розважали і заспокоювали його. Одного разу вони жартома сказали імператору, що можуть керувати державою краще будь-якого царя. Заради сміху Костянтин на день віддав кермо влади державою одному з блазнів. А блазень видав наказ про те, щоб цей день відтепер і назавжди вважався Днем дурниць.
      1 квітня не значиться як свято в жодному календарі. У США його називають “святом серця, а не держави». Може, і правильно: кажуть, люди, які вміють сміятися, довше будуть залишатися молодими і красивими.

30.03.20

31.03 -  День народження 
Корнія Чуковського

      31 березня народилась людина, казки котрої читають і дотепер. Корній Іванович Чуковський (справжнє ім’я  Микола Васильович Корнєйчуков)— російський та радянський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів, упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко».

20.03.20

21 березня ‒ Всесвітній день поезії

   У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.
   Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира
ЮНЕСКО.
   «Поезія, ‒  говориться в рішенні ЮНЕСКО, ‒  може стати відповіддю на найгостріші і
найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова».
  Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

09.03.20

9 березня день народження Тараса Шевченка 



     206 років тому, 9 березня, народився український поет Тарас Шевченко, який подарував Україні і світу такі чудові поеми як Садок вишневий коло хати, Сон, Заповіт, а також збірку Кобзар.
    Український поет і художник, прозаїк і етнограф, який вільно писав як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю.Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.
   Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії?  Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.






06.03.20

8 березня - Міжнародний жіночий день

Кожного року 8 березня увесь світ відзначає  Міжнародний жіночий день, свято весни і кохання. У дні весняного пробудження й оновлення людство вшановує жінку. Неможливо уявити життя на планеті без жінок: чарівних, лагідних, щирих на любов, берегинь родинного вогнища, мудрих наставниць, просвітниць душевного спокою, доброти та злагоди, - життя на Землі попросту не існувало би.

21.02.20

21 лютого - Міжнародний день рідної мови


21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.

06.01.20

"З Різдвом Христовим, Україно!"



Вітаємо вас з наступаючим Різдвом Христовим! Бажаємо вам і вашим рідним здоров'я, щастя і радості в новому році! Нехай у ваших оселях буде тепло і в кожен дім, в кожну сім'ю прийдуть мир і злагода. Христос ся рождає! Славимо Його!